Ana sayfa Apple Rehber İOS 13’ün AirPods, AirPods Pro ve Beats kulaklıklarını daha da iyi hale...

İOS 13’ün AirPods, AirPods Pro ve Beats kulaklıklarını daha da iyi hale getirmenin tüm yolları

629
0
PAYLAŞ

AirPod’lar son derece popülerdir ve Apple bunları güncellemeye ve iOS’ta özellikler sunarak daha iyi hale getirmeye devam eder. İOS 13’ün ve sonraki güncellemelerin tüm yollarını inceleyelim, daha da iyi hale getirdi.

İOS 13.2 çalıştıran bir iPhone 11 Pro ile AirPods ve AirPods Pro

İOS 13 ile göndermeyi amaçlayan bazı özellikler vardı. Ses paylaşımı ve Siri ile Mesaj Bildir gibi yeni yetenekler ertelendi. Ancak şimdi iOS 13.1 ve iOS 13.2 gibi güncellemeler geldi.

Sonunda AirPod’ların geliştirdiği tüm yollardan geçme zamanı geldi .

İşletim sistemi boyunca

AirPod’lar artık işletim sistemi genelinde daha fazla yerde mevcut. Örneğin, iOS 13 , yan tarafta görünen yeniden tasarlanmış bir ses kaydırağına sahipti ve ekranın geri kalanını la iOS 12 ve daha önceki bir sürümle karıştırmamak için daha da küçültülecek.

Bunun yanı sıra, eğer AirPod’lar bağlanırsa, kaydırıcının içinde bir AirPods veya AirPods Pro glifi görüntülenecek ve özel olarak hangi hacmi ayarladığınızı belirginleştirmek için kaydırıcının üzerinde bir “AirPods” görüntülenecektir.

Yeniden tasarlanan ses kaydırıcısında AirPods glif ve etiketi görünüyor

Yeniden tasarlanan ses kaydırıcısında AirPods glif ve etiketi görünüyor

Benzer şekilde, Kontrol Merkezi’ndeki ses seviyesini ayarlarken, kullandığınız belirli bir simgeye sahip AirPod’lar için de bir tanımlama olacaktır.

İşitme sağlığı

İşitme sağlığı, iOS 13 ve watchOS 6 ile Apple için büyük bir odak noktasıydı . Apple Watch artık ortamınızı dinleyebiliyor ve çevrenizdeki sağlığa zararlı olabilecek sürekli yüksek seslerden sizi haberdar edebiliyor. Bu, watchOS 6’daki yeni Noise uygulamasıyla gerçekleştirilir; ancak iOS 13 kulaklıkları da izleyebilir.

Sağlık uygulamasında kulaklık ses izleme

Sağlık uygulamasında kulaklık ses izleme

İşitme altındaki Sağlık uygulamasına bakmak, kulaklığınızın AirPods veya diğer kulaklıklarla ses seviyesi hakkında bir fikir verebilir. Saat, gün, hafta, ay veya yıla göre gösterebilir. Ortalama desibel seviyenizi ve haftadan haftaya nasıl karşılaştırdığınızı gösterir.

Diğer kulaklıklarla da çalışsa da, Apple AirPods veya Beats kulaklıklarla en iyi şekilde çalıştığını söylüyor . Diğer kulaklıklar yalnızca telefonunuzun ses seviyesine göre hesaplanır.

Siri ile mesajları duyurun

Gün boyunca AirPod’lar giyiyorsanız, ” Siri ile Mesaj Duyurun ” gibi bir şansın var .

Kulağa tam olarak neye benziyor – AirPods veya AirPods Pro’nuzu kullanırken Siri’nin aldığı mesajları duyurur. Siri, ses seviyelerinizi düşürecek ve “Ken dedi, …” satırları boyunca bir şeyler söyleyecek ve eğer okunurken başka bir mesaj alınacaksa, Siri doğal olarak sohbete devam edecek ve ardından ikinci mesajı okuyacak. “Ayrıca Ken’den …”

Ayarlar uygulamasında Siri ile Mesajları duyurun

Ayarlar uygulamasında Siri ile Mesajları duyurun

Bu, bir iPhone kazmak veya Apple Watch’ımıza bakmak zorunda kalmadan bu mesajları duymamızı sağlar. Siri, mesajı okuduktan sonra “cevapla” diyerek yanıtınızı geri dikte etmenizi sağlar.

İşte Siri ile Mesaj Duyurusunu Etkinleştirmenin Yolları

  • Ayarlar’a dokunun
  • Siri ve Ara’ya dokunun
  • Mesajları Duyur’a dokunun ve açın.

Eğer içine dokunursanız Mesajları Eğer sık kullanılanlar, son kullanılanlar, kişiler veya herkesin açıkladı alır belirtmek için tercih edebilirsiniz.

Ses paylaşımı

İOS 13 ile piyasaya sürülmesi planlanan ancak geciktirilen bir başka özellik de ses paylaşımı. Ses paylaşımı ile, herhangi bir ses aynı anda iki farklı Apple kulaklık seti arasında paylaşılabilir. Bu, iki insanın film izlemesi, müzik dinlemesi veya oyun oynaması ve birlikte dinleyebilmesi için iyidir.

Sesleri geçici olarak Brinign AirPods veya Beats tarafından paylaşın

Sesleri geçici olarak Brinign AirPods veya Beats tarafından paylaşın

Apple, sihirlerini yine ses paylaşımı sürecinde çalıştı. AirPod’larınızı cihazınızda bulundururken, başka biri AirPod’larını telefonunuzun yakınında açabilir ve geçici olarak ses paylaşmak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu görünür. Ayrıca, iPhone’larını veya iPad’lerini yanınıza getirerek veya AirPlay menüsüne gidip “Sesi Paylaş …” düğmesine dokunarak elle başlatılarak da çalışır.

Sesi Kontrol Merkezi'nden el ile paylaşmaya başlayın

Sesi Kontrol Merkezi’nden el ile paylaşmaya başlayın

Paylaşımı durdurmak için sadece AirPlay menüsünden bağlantısını kesin. Ses seviyesi her cihaz için bağımsız olarak kontrol edilebilir ve AirPods Pro kullanıyorsanız, diğer eşleştirilmiş kulaklık setinin yanı sıra Control Center’dan ayarlanan ANC veya saydamlık modlarına sahip olabilirler.

Apple her zaman ürünlerinin olması için çaba harcadığı için zahmetsiz, basit ve sezgiseldir.

Apple, yalnızca birinci ve ikinci nesil AirPod’lar ve AirPods Pro ile değil, aynı zamanda Powerbeats Pro, Powerbeats3, Yalnız Beat3 Kablosuz, Beats Studio3 Kablosuz, BeatsX ve Beats Solo Pro ile de çalıştığını söylüyor.

AirPods fırsatları

Yeni bir AirPod çifti satın almak mı istiyorsunuz? Şu an AirPods 2 modellerinde çeşitli perakendeciler fırsatlar sunuyor .

2019 AirPods satışa

  • Şarj Kutusu ile Apple AirPods : 144$ (15 $ indirim)
  • Kablosuz Şarj Kutusu ile Apple AirPods: 164,99$ (35 $ indirim)
  • Apple AirPods Pro : 249 $ @ Amazon(Ücretsiz kargo)
  • AirPods için Apple Kablosuz Şarj Kutusu : 69$ (10 $ indirim)

BİR CEVAP BIRAK