Ana sayfa Apple Gündem Apple iPhone 12 modelinde iki farklı OLED ekran teknolojisini kullanması bekleniyor

Apple iPhone 12 modelinde iki farklı OLED ekran teknolojisini kullanması bekleniyor

524
0
PAYLAŞ

2020 için beklenen üç ‘iPhone 12’ modelinin hepsinde, bir rapor iddia ettiği gibi, LCD ile OLED arasında bölünmek yerine OLED tabanlı ekranlar olacak, ancak iki üst seviye model daha düşük maliyetli olandan daha iyi bir ekran kullanmaya devam edecek varyant.

“ İPhone 12 ” modellerinin 2020 grubu hakkındaki söylentiler , Apple’ın tüm modellerde OLED lehine LCD ile bir şey yapma olasılığını öne sürdü . Tek bir teknolojiye geçiş olmasına rağmen, tüketiciler en ucuz model ile diğer ikisi arasındaki göstergelerdeki farkları hala fark edebilirler.

Göre göre ETNews Apple uzun vadeli tedarikçileri Samsung Display ve onun OLED panellerin büyük çoğunluğu kaynak olacaktır LG Display . BOE’nin daha önce yeni modeller için bir tedarikçi olacağı öngörülmüştü , ancak görünüşte iki tedarikçiye yapışmanın lehine bırakılma ihtimalinin yüksek olduğu bir ihtimal var.

Modellerin 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında olması bekleniyor, ancak diğer üç modelden biriyle aynı boyutlara sahip olacak olan 5G’li dördüncü bir modelden de söz ediliyor. Ekranların üçlüsünden, Samsung Ekran’ın 5,4 inç ve 6,7 inçlik panellerin tek tedarikçisi olduğu anlaşılırken, 6.1 inçlik sürüm için LG Display ile birleştirilecek.

5.4 inç ve 6.7 inç ekranların her ikisi de “hücre içi dokunmatik” bir panel kullanacak. Samsung, “Y-Octa” teknolojisine atıfta bulunarak, ekranı üretmek için bir film kullanımını etkin bir şekilde ortadan kaldıracak. Bu, daha ince bir ekrana ve daha düşük üretim maliyetine neden olabilir.

Apple’ın ekranın sarf malzemelerini güvence altına almak için Samsung’a ne ödeyeceği bilinmiyor, ancak bir endüstri kaynağı Samsung Display’in “Apple’dan bir sipariş almak için şok edici koşullar” sunduğunu söylentileri bildirdi.

Apple, iPhone ekranları için film temelli prodüksiyondan uzak görünmekle birlikte, bunu tamamen yapmaz. 6.1 inçlik OLED paneller hala film dokunma yöntemini kullanacak, LG Ekranı hücre içi dokunuş tekniklerini kullanarak ekran üretme kabiliyetine sahipken, görünüşe göre hem kalite hem de kapasite bakımından Apple’ın standartlarının gerisinde kalıyor.

Ekim ayında OLED’i kullanmanın yanı sıra, tedarik zinciri söylentileri, gelecek yılın sürümlerinde ayrıca ekranların 120Hz’de çalışmasını sağlayan yüksek yenileme oranlı ProMotion teknolojisini kullanacağını öne sürüyor .

BİR CEVAP BIRAK