Ana sayfa Apple Gündem iPhone 12 Hakkında Bilinenler

iPhone 12 Hakkında Bilinenler

680
0
PAYLAŞ

3iPhone 12, güncellenmiş bir tasarım ve arka ve ön için beklenen yeni kameralarla 5G bağlantısı sunan ilk Apple akıllı telefon olacak. Analistler, son birkaç yıldır azalan iPhone satışlarını canlandıracağına ve yeni özelliklerin insanları yükseltmeye teşvik edeceğine inanıyor.

5G desteğinin ötesinde , iPhone 12’in arka kamerayı kullanarak 3D derinlik algılama yeteneklerine sahip olması bekleniyor . Apple’ın , tüm ekranı bir parmak izi okuyucusuna dönüştürmek için akustik parmak izinden yararlanarak Touch ID’yi geri getirebileceği , şirket tarafından birkaç patent başvurusunda öne sürülen bir şey olduğu da söylentiler arasında .

iPhone 12’nin arka çift kameralı 5.4 inç OLED, arka çift kameralı 6.1 inç OLED, arka üçlü kameralı 6.1 inç OLED ve uçuş süresi sensörlerini içeren dört kameralı modeli olacağına ve hatta arka üçlü kamera + ToF ile 6.7 inç OLED olacak şekilde farklı seçenekleri olabileceği de söylentiler arasında.

Önceki nesiller gibi, Apple’ın da farklı boyutlarda ekrana sahip üç iPhone 12 modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. Genellikle söylentiler  diyagonal olarak 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç boyutlarında ekranlara işaret ediyor  .

Daha önce gelen sürümlerde olduğu gibi bütçe dostu bir seçenekle birlikte iPhone 12 Pro gibi daha yüksek seviyeli model sunma geleneğini takip edeceği düşünülüyor. 

İPhone’un yıllık yenilemesi genellikle A serisi işlemcideki bir güncellemenin ardından gerçekleşir. Son A13 göz önüne alındığında, bir sonraki çıkacak olan işlemciye de A14 denir. Güç kullanımı, performans ve makine öğrenimi yetenekleri açısından daha fazla iyileştirme yapılması muhtemeldir. 

BİR CEVAP BIRAK