Ana sayfa Apple Gündem Apple tüm müşteri incelemelerini çevrimiçi Apple Store’dan alıyor

Apple tüm müşteri incelemelerini çevrimiçi Apple Store’dan alıyor

543
0
PAYLAŞ

17 Kasım’da, Apple “Derecelendirmeler ve İncelemeler” bölümünü Apple web sitesindeki tüm ürün sayfalarından kaldırdı. Şu anda bu kararı neyin yönlendirdiği ya da Apple’ın satın alma sırasında diğer müşterilerin görüşlerini okuma seçeneğini ne zaman geri getireceği henüz belli değil.

Applegündem , Apple’ın çevrimiçi perakende mağaza sayfasında alıcı incelemesi bölümünün eksik olduğunu belirten bir okuyucudan bir ipucu aldı. Kullanıcı ayrıca sayfaların ABD, İngiltere ve Avustralya Apple çevrimiçi mağazalarından kaldırıldığını belirtti; bu, bunun yalnızca bir hata değil, Apple adına kasıtlı bir hareket olduğunu gösteriyor.

Değerlendirme, hafta sonu boyunca çekildi, ancak bunun neden böyle olduğu belli değil. Apple, müşterilerinin hem şeffaflığını hem de bütünlüğünü gösteren özellikle olumsuz eleştirilerden bile vazgeçtiği biliniyordu.

İncelemeleri kaldırarak, Apple’ın potansiyel alıcılar için daha az güvenilir olarak görülmesi mümkündür.

Wayback Makinesi Kullanımı,  Applegündem incelemelerin 16 Kasım akşamı ile 17 Kasım sabahı arasında bir noktada çekildiğini tespit etti, aşağıdaki resim 16 ve 17 Kasım tarihlerinde eksik olan “Değerlendirme ve İncelemeler” bölümünü vurgulayan bölümlerin bir fotoğrafını gösteriyor.

Eksik yorumlar bölümünü gösteren iki farklı günün yakalanması

Applegündem , özelliğin kaldırılmasıyla ilgili açıklama ve geri dönüşü olup olmayacağı konusunda Apple ile iletişim kurdu. Orijinal Apple Pencil’ın Wayback Machine arşiv sayfasına

bakarak değişiklikleri görüntülemek mümkündür İpucu kapsamında sunulan bir YouTube videosu, popüler fotoğraf hesabı Fstoppers tarafından ” Apple Fanboys, Şimdi Tanrınız Nerede? ” Başlıklı bir yayınlandı . Videoda, ev sahibi, 16-inçlik yeni MacBook’un olumsuz eleştirilerini okuyor Pro ile 16 Kasım’da yayınlanan videoda, web sitesinin özelliklerinin kaldırılması ile örtüşüyor.

Ancak, videonun Apple’ın yorumları kaldırma kararıyla bir ilgisi olup olmadığı, yayın sırasında 56 bin sayfa görüntülenmesi durumunda Apple’ın dikkat etmesi için yeterince yüksek bir sayı gibi görünmediği görülüyor videonun içeriği. Diğer videolar şirketin ürünleri hakkında daha kritikti ve bazıları çok daha yüksek bir görünüme sahip, ancak görünüşe göre Apple görünüşte bu tür kamu şikayetleriyle ilgili çok fazla zaman harcamıyor.

BİR CEVAP BIRAK