Ana sayfa Apple Gündem Avustralya’nın en büyük bankası Apple Pay’e destek veriyor

Avustralya’nın en büyük bankası Apple Pay’e destek veriyor

559
0
PAYLAŞ

Apple Pay’i kendi mobil ödeme çözümünü yayma girişiminin ardından, Avustralya’nın en büyük bankası olan Commonwealth Bank of Australia, Çarşamba günü Apple’ın ürünüyle entegrasyona başladı.
Commonwealth Bank’ın resmi Twitter hesabına yapılan bir yayında ilan edilen yeni hizmet, Aralık ayında kurumun Ocak ayında destek vereceği sözünü verdikten yaklaşık bir ay sonra geldi .

Gönderi, bankanın Apple Pay’i entegre etmesini isteyen çok sayıda tweet ve müşteri mesajını gösteren bir video ile birlikte.

“Nazik istemlerin için teşekkürler. Hepsini okuduk. Şimdi sen #CanApplePay,” bankanın tweetini okuyorsun.

Apple’ın bölgesel Apple Pay web sayfası, Commonwealth’in desteklenen bir sağlayıcı olduğunu onaylar.

Commonwealth, Avustralya’nın “büyük dört” bankasının, daha büyük bir dilim dijital pasta turtası isteyen, tartışmalı ve işbirlikçi bir direniş kampanyası sonrasında Apple Pay’e destek sunan ikincisidir.

2016 yılında, Commonwealth Bank, Ulusal Avustralya Bankası ve Westpac Bankacılık A.Ş., Bendigo ve Adelaide Bank ile birlikte Apple Pay NFC teknolojisine toplu olarak erişim müzakere etmek için izin almak isteyen Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’na şikayetçi oldu. İlk olarak, Apple’ı üçüncü taraf mobil ödeme yazılımlarını iPhone donanımıyla entegre etmeye zorlayacak bir kararlılık arayışında olan bankalar, bankaların iPhone’un NFC denetleyicisine erişmesine izin verecek durumlar eklediler.

Bankacılık bloku, tarafların, rekabetin artması ve tüketici seçiminin yanı sıra dijital cüzdan alanında yenilik ve yatırımların hızlandırılmasını destekleyeceğini savundu.

Bankalar, belirli pazarlık tekliflerinin şartları yerine getirilmediği takdirde Apple Pay gibi hizmetleri boykot etmek için izin istedi, ancak ACCC toplu olarak müzakere etme yetkisini reddettiğinde , gambit 2017’de düştü .

Daha iyi ANZ olarak bilinen Avustralya ve Yeni Zelanda bankacılık grubu, zorunlu müzakereler girişiminin bir parçası değildi ve 2016’da Apple Pay’i sunan ilk “dört büyük” banka oldu.

BİR CEVAP BIRAK