Ana sayfa Apple Gündem Nintendo’nun Dr. Mario World bu yaz iOS’a geliyor

Nintendo’nun Dr. Mario World bu yaz iOS’a geliyor

718
0
PAYLAŞ

Nintendo, iOS ve Android’de 2019’un başlarında “çıkacak” yeni bir Dr.
Mario Kart Tour’un duyurduğu bir gecikmenin ardından , Nintendo Perşembe günü iOS ve Android için yeni bir başlık çıkardı.

Aksiyon puzzle oyunu Dr. Mario World , bu ülkede 60 ülkede isteğe bağlı uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak oynanabilecek bir oyun olacak. Tetris tarzı oyun Tokyo merkezli bir mobil geliştirme şirketi olan LINE tarafından ortaklaşa geliştirilecektir.

Nintendo, denemek için ücretsiz bir uygulama olan Super Mario Run’dan sonra “freemium” uygulama modelini benimsedi ve büyük indirmeler gördü, ancak oldukça düşük dönüşüm oranları elde etti. O zamandan beri, Yangın Amblemi Kahramanları ve Hayvan Geçişi: Cep Kampı , isteğe bağlı uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak oynanabilecek bir yaklaşım benimsemiştir.

Japon oyun şirketi, cep telefonuna geçiş yapmakta yavaştı, satışları azaltacak akıllı telefon ve tablet versiyonlarını piyasaya sürmek yerine kendi taşınabilir cihazlarını tercih etti. Bu, yılda iki ila üç yeni iPhone oyunu piyasaya sürerek Super Mario Run’ın başarısını arttırmayı planladığını duyurduğu zaman 2017’de değişti .

Şu anda, iOS App Store Süper Mario Koşusu , Ateş Amblemi Kahramanları , Hayvan Geçişi: Cep Kampı ve Dragalia Kayıp’da dört Nintendo oyununa ev sahipliği yapıyor . Şirketin ilk uygulaması, sosyal ağ adı Miitomo, 2018 yılında kapatıldı.

BİR CEVAP BIRAK