Ana sayfa Apple Gündem Foxconn iPhone montajının Hindistan’a geçişini inceliyor

Foxconn iPhone montajının Hindistan’a geçişini inceliyor

485
0
PAYLAŞ

Foxconn, hem ABD’ye uygulanan olası bir tarifeyi hem de Apple’ın yerel olarak üretim yapmak için Hindistan’ın gereksinimlerine uymasına yardımcı olmak amacıyla Hindistan’a yapılacak genişlemeyi inceliyor.

Apple’ın önde gelen iPhone montajcısı Foxconn, şirketin Çin’e olan bağımlılığını azaltmak için Hindistan’da telefon üretmeyi hedefliyor. Bu , Aralık 2018’de Foxconn’un yerel bir tesise yaklaşık 214 milyon dolar yatırım yapmak üzere olduğunu iddia ettiği Hindistan’ın The The Times’in The Financial Times’ında olduğunu duyurdu .

“Belki Başkanı Terry Gou yer aldığı üst düzey [Foxconn] yöneticileri, planlarını görüşmek üzere önümüzdeki ay Hindistan’ı ziyaret etmeyi planlıyoruz” yazıyor Wall Street Journalplanları aşina kaynaklara dayanarak.

Raporda, Foxconn’un planının Hindistan’da yüksek kaliteli iPhone’lar üretmek olduğunu söylüyor. Şu anda Apple ortağı Wistron, Hindistan’da alt seviye iPhone SE ve iPhone 6’ları üretiyor. Bu ayki Tayvan Menkul Kıymetler Borsası ile ilgili detaylar Wistron’un 340 milyon dolar genişlemesine yatırım yaptığını doğruladı , ancak şirketin diğer şirketler için bir araya gelmesi gibi iPhone’lar için olması pek mümkün değil.

Foxconn ayrıca farklı şirketler için cihazlar kuruyor ve bu çalışmaların bazıları Hindistan’da mevcut tesisleri kullanıyor. İPhone üretimine genişleme planları doğruysa, bu hareket Foxconn’un Çin’e olan güvenini kolaylaştıracak ve ABD-Çin ticaret savaşının Apple üzerindeki etkisini de potansiyel olarak azaltacaktır. Benzer nedenlerden dolayı, Foxconn’un üretimi Vietnam’a taşımayı da düşündüğü bildirildi .

Ancak Vietnam’ın aksine Hindistan’a geçiş, Apple’ın karşı karşıya kaldığı başka bir konuda da yardımcı olacak. Hindistan, o ülkede telefon satan üreticilerin de orada bulunmalarını teşvik etmek için ithalatta katı vergiler uyguluyor. Apple, bu yükümlülüğü yerine getirmek için zaten iPhone’ları yenilemekle ilgilendi .

Göre Wall Street Journal olsa da, Hindistan için “Pekin ve yerel yönetimlerin değer zincirini fabrikaları yukarı taşımak için çalıştık Çin, yarışmak onun akıllı telefon tedarik zincirini geliştirmek için daha fazla çaba gerekecektir yüksek uç iPhone’ları üretmek. “

BİR CEVAP BIRAK