Ana sayfa Apple Gündem Apple’ın Mart Etkinliği: abonelik yazılımına yeni ve büyük bir adım

Apple’ın Mart Etkinliği: abonelik yazılımına yeni ve büyük bir adım

598
0
PAYLAŞ

Neredeyse “gösteri zamanı”. Bu, Apple’ın 25 Mart etkinliğine medya davetlerinde kullanılan ifadenin, şirketin video, haber, dergi ve oyunlar için abonelik paketlerini açıklaması bekleniyor. Görünüşe göre Apple televizyonun geleceğini nereye götürdüğünü görmek için “ipi çekmeye” devam ediyor ve iOS, Apple TV ve HomePod arasında geleceğin sıkı bir entegrasyon olduğu kesin gibi görünüyor.

Duvarlı Bahçenin Yeni Açılımı

Apple yeni ürünler ve hizmetler başlattığında, nadiren sahne arkasında gereken tüm çalışmalara yoğunlaşıyor. Bu, bu tür ürünlerin piyasaya sürülmesinin kolay olduğu yanılsamasını yaratır, bir şirketin gerekli özelliklerin bir kontrol listesine dayanarak birlikte attığı bir şey. 

Apple niggles’a bu özelliklerin ne olduğu ile ilgili yapılan eleştirilerin çoğu, HomePod ile yerel Spotify entegrasyonu, bazı eski limanlar veya bazı başka büyük çabalar gibi “basit” bir şey eklemek “ile ne olacağını düşünmeden “eksik bir özellik” olarak hayal etmek kolaydır. 

Apple’ın lansmanları, başka bir şirketin de aynı soruna para atıp aynı sonuçları elde edebileceği yanılsamasını yaratıyor. Bu açıkça Samsung’un ile olmadı; Microsoft’un PlaysForSure, Nokia veya Surfacedonanımını satın alması ; Google’ın çeşitli TV kutusu teklifleri, Motorola’yı edinmesi, tablet veya defter üretme girişimleri ; veya UltraViolet indirme veya Miracast akışı gibi dijital video dağıtım hizmetleri geliştirmek için tüm endüstri konsorsiyumu . Büyük bir şey yapmak aslında çok zor. 

Apple’ın televizyondaki son tarihine bakıldığında, çekici ve sürdürülebilir çözümler üretmek için birçok görünmez çaba gösterilmesi gerektiği açıktır. Apple’ın üzerinde çalıştığı, iTunes LP ve Extra gibi göze çarpan birkaç girişim var., dijital olarak DVD bonus içeriğine ve “gerçekten geliştirilmiş olan video kliplerle” gelişmiş CD’ye “cevap veriyor. 

Ancak, Apple’ın televizyonda çekmeye devam ettiği konular, Apple’ın ilk kez iTunes’un ticari müziklerini ve filmlerini Mac’ler ve daha sonra iPod’lar için “görsel-işitsel yazılım” olarak kullanılabilir hale getirmek için oluşturduğu Walled Garden’ın çok başarılı bir genişlemesini oluşturuyor. İPhone’lar ve daha sonra iPad için yerel yazılımlar başlatan App Store pazarı.

Servisler donanım satmak için bir aboneliktir

Hakimler, Apple’ın basit bir Netflix olmak için donanımdan vazgeçtiği fikrini ileri sürerken , gerçek şu ki Apple’ın AirPlay 2, Apple Music akışı ve iTunes film indirmelerinin Samsung TV’lerden Alexa WiFi mikrofonlarına ortak donanımda kullanılabilir hale gelmesi Apple TV, HomePod ve iPad’lerin hepsinin gelişmesi için büyük ölçüde genişletilmiş bir ekosisteme sahip olduğu bir stratejinin açıklaması. Abonelik yazılımı öldürmeye devam eden katil bir uygulamadır. 

En aptalca sıcaklığın önerdiği gibi, Hizmetler için donanımdan vazgeçmek yerine, Apple, dijital indirmelerin birim satışlarına olan bağımlılığını azaltıyor ve özellikle daha fazla satış yapmak amacıyla ses, video, uygulamalar ve oyunlar için bir abonelik modeline giderek daha fazla gidiyor donanım .

Apple, kullanıcıların AirPlay 2’yi ve abonelik içeriğini farklı cihazlarda kullanacaklarını açıkça belirtti.

Apple, iTunes’u indirme satışlarından Apple Music’in abonelik akışına zaten büyük ölçüde taşıdı. Şirketin eski iTunes indirmelerini bir abonelik modeline kaydırma çabaları nadiren değişime alışılmış bir adaptasyon örneği olarak kabul edilmez. Bununla birlikte, Apple, 1990’larda PC masaüstünün kontrolünü elinde tutmak için Microsoft’un Windows’a bir web tarayıcısı eklemek için uğraşması gereken şekilde, büyük gemisini hızla değiştirdi. Pivot ya da ölüydü ve Apple her zamankinden daha güçlü bir şekilde hayatta kaldı. 

Dünya çapında en çok müzik yayınlayan aboneleri talep eden ve platformlarda iş yapmakla övünen bir şirket olan Spotify, teknoloji medyasının “baskın” olarak tanımlanmasından hoşlanıyor, birden bire Apple Music ve Apple Store’un “tekel” olduğunu ağlıyor çıkarlarına ücretsiz olarak hizmet eder .

Bu, Apple’ın indirmelerden aboneliklere geçişte gerçekleştirdiği başarı hakkında bir şeyler söylüyor. Ayrıca, Spotify’ın müşterileri kendi başına bulma becerisi ve Android ve Windows’un sözde “baskınlığı” konusunda bilgisayar platformları olarak gerçekten kayıtsız bir şey olduğunu söylüyor. 

İşin tuhafı, Apple Music’i HomePod’un sonu olarak sıkıntıya sokan aynı cezalandırıcılar, Spotify’ın yakında tüketici elektroniği donanım pazarında gezinmeyi ve Spotify’ı bir hizmet olarak satmaya yardımcı olan yeni bir cihazı nasıl satmayı öğreneceğini umuyor. Sanki kendi çalışmalarını bile okumuyorlar.

Abonelikler yazılım geliştirmeyi daha iyi destekler

Abonelik akışı telif hakları, sanatçılar için müzik indirmeleri veya CD’ler ile neredeyse aynı geliri sağlamazken, abonelik yazılımı geliştiriciler için gerçekten iyi çalışıyor gibi görünüyor. 

Adobe ve Microsoft, büyük yazılım işlerini abonelik modellerine kaydırdılar ve sonuç önemli ölçüde başarılı oldu. Yazılım paketi satın alımlarını yapmak için fantezi özelliklere odaklanmak zorunda olan her iki yılda bir, büyük, pahalı pazarlama sürümlerine kıyasla, çok daha sağlıklı ve aklı başında olan bir modelde devam eden gelişmeyi destekleyen tekrar eden gelirler yarattı.

Microsoft’un Office 365 şimdi bir App Store aboneliği

Adobe, tamamen yeni bir Photoshop’un ücretini ödemenin nedeni olarak Düzeltme Fırçası’nı kaldırmaya çalışmak yerine, ya da Microsoft, yalnızca kullanıcılara daha fazla kutu koymak için Office UI’sini Ribbon ile yenilemek zorunda kaldığında, Asıl, artan iyileştirmeler olduğunu ve bunları hazır olur olmaz teslim ettiklerini biliyorlar. 

Aynı zamanda, satış ve pazarlamaya odaklanmak yerine yeni unvanlar ve uygulama işlevselliği üzerinde çalışabilen veya geliştiricilerin, bu işlerin hiçbiri için ödeme yapmadan sürekli ücretsiz uygulama yükseltmeleri bekledikleri duruma girebilecek küçük geliştiriciler için de gayet iyi çalışıyor.

Abonelik yazılımı etkin bir şekilde yazılım için ödeme yapmanın en iyi yoludur çünkü aboneleri her yeni iterasyon satın alırken düzenli olarak satmaya gerek kalmadan en yeni araçlarda güncel tutar. Sadece bir seferinde devam eden bir abonelikteki kullanıcıları satmanız ve ardından onları mutlu etmeniz gerekir.

Apple ve Abonelik İşletim Sistemi

Microsoft, dünyayı 1990’larda, yazılım satmanın en iyi yolunun piyasayı tekel haline getirmek ve büyük monolitik paketler satmak olduğuna ikna etse de, işi gerçekten Windows’un PC kutularına dökülen görünmez vergisi tarafından yaratıldı ve sürdürüldü. İnsanlar yeni PC aldıklarında, bilgisayar lisansı tarafından ödendiği için etkili bir şekilde Windows’a “ücretsiz” sahip oldular. Bu OS / 2, NeXT, BeOS veya Linux gibi alternatif PC işletim sistemleri için herhangi bir rekabeti etkili bir şekilde engelledi. 

Teknoloji ortamındaki herkes Microsoft’un tek başına bağımsız Windows perakende kutuları sattığını görebiliyordu ve Apple’ı Mac sistem yazılımı için aynı ücretlendirme modelini takip etmeye adadı. Hiç işe yaramadı aptalca bir tavsiyeydi.

İPhone’un 2007’de piyasaya sunulmasıyla birlikte Apple, iOS’u ücretsiz yaptı. 2009’da Apple, Snow Leopard için 129 $ ‘dan 29 $’ a, daha sonra Mountain Lion ‘da 19 $’ a kadar macOS yükseltme fiyatını düşürdü ve sonunda 2013 Mavericks ile başlayan ücretsiz yeni güncellemeleri göndermeye başladı. Windows PC’lerde olduğu gibi, işletim sisteminin fiyatı artık Mac’lerin geliştirme maliyetlerinde de gizliydi.

Apple, Mavericks ile macOS’u etkin bir şekilde ücretsiz bir yazılım aboneliğine dönüştürdü.

Mac ve iOS alıcıları, Apple donanımı için prim ödeyerek, yıllarca süren işletim sistemi güncellemelerine aboneliği etkili bir şekilde alıyor. Böylece Apple, macOS, iOS ve diğer işletim sistemi platformları ile abonelik yazılımı güncellemelerine “sağlıklı ve aklı başında” yaklaşıma etkili bir şekilde öncülük etti. Ayrıca önemli donanım paketlerini yeni donanımlarla donatmaya başladı ve bunlar da ücretsiz olarak güncellendi: Sayfalar, Keynote, Numbers, iMovie, GarageBand ve benzeri. 

Apple, bulut depolama, yedekleme, bulut senkronizasyonu ve tümü devam eden bir ücret karşılığında bir araya getirilen çeşitli diğer hizmetleri sağlayan iCloud markası altında çevrimiçi hizmetleri satma konusunda da başarı gördü. Servisler şimdi Apple’ın hem Mac’lerin hem de iPad’lerin büyümesini geride bırakarak gelirlerdeki en hızlı büyüyen segmenti. Ancak, Hizmetler donanım satışlarının maliyetine gelmiyor; 

Aslında, ücretli veya ücretsiz Hizmetler aboneliklerinden (Apple Müzik, iCloud, işletim sistemi güncellemeleri, iWork) değer kazanan donanım, Apple’ın en çok sattığı şeydir. İçerikten veya işletim sistemi aboneliklerinden gerçekten faydalanmayan donanımlar büyük ölçüde durduruldu (AirPort yönlendiricileri, yazıcıları, ekranları, web kameraları). 

Bu abonelik modellerinin en büyük potansiyel donanım yararlanıcılarından biri, Apple TV, iPad ve HomePod’dur; bunlar, üzerinde oynatılacak abonelik içeriğiniz olduğunda daha kullanışlı hale gelir. Bir kez abonelik içeriği aldığınızda, bir sonraki segmentin yarın inceleyeceği gibi, onunla kullanmak için ek Apple donanımı satın almak için daha fazla nedeniniz var.

BİR CEVAP BIRAK